Čistírna Bubeneč a výlet motoráčkem

23. března 2019 vyrazil motoráček do Bubenče, abychom společně oslavili Světový den vody. Počasí nám vyšlo na jedničku. Ten den se v Bubenči sešlo více než 1.000 návštěvníků.

Program byl nabitý:

Prohlídka historické budovy s průvodcem, jež názorně popisoval původní proces mechanického čištění. Vrcholem prohlídky areálu bylo spuštění parního stroje z roku 1903, který se dochoval ve své původní funkční podobě. Přidanou hodnotou byla zachovaná funkční kotelna, kde se udržuje oheň pro parní stroj ve dvou kotlích z roku 1905. Jak jsme se dozvěděli, nejednalo se o displej, oheň byl opravdový. Kotelník byl velice milý a vtipný pán. Prohlídka byla zakončena plavbou na prámu v podzemí přes usazovací nádrž a průchodem obtokovou stokou. Zájemci z řad dospělých si mohli vylézt na komín. Na pozemku Staré čistírny probíhala výuková hra "Obnova soužití s řekou", v chemické laboratoři se prováděly pokusy nejen z vody, děti se vrátily pomalované nebo sami mohly stvořit obrázek ve výtvarné dílně. A ti, kteří holdují technickým zařízením, mohli s nadšením sledovat steampunkový projekt představující parní vynálezy a stroje.

Jaké zázemí Bubeneč nabízí a pár fotek z výpravy naleznete zde:Napište nám

Kladenská dopravní a strojní s.r.o. jako správce zpracovává Vaše níže uvedené osobní údaje. Můžete se na nás obrátit na kontaktech uvedených na stránce Zásady zpracování osobních údajů.

Veškeré další podrobnosti týkající se ochrany osobních údajů jsou Vám k dispozici na stránce Zásady zpracování osobních údajů.

Přepravní řád společnosti ke stažení.

Sídlo společnosti:

Kladenská dopravní a strojní s.r.o.
Wolkerova 2766
272 01 Kladno

IČ: 28170679
DIČ: CZ28170679

www.kdskladno.cz

Kontakty:

tel.: +420 312 285 333
mobil: +420 777 794 421
zazitkovyvlak@kdskladno.cz

Kladno (areál MTH-SOLVENT)
zobrazit na mapě