Do Ameriky i jinak než přes velkou louži a letadlem! POJEĎTE VLAKEM!

V letošním roce vyrazíme motoráčkem do lomů Mořina hned několikrát. Odjezdy jsou tentokráte plánované jak z kladenského nádraží, tak i z pražského smíchovského nádraží.

 

Lom Velká Amerika, jak říkají čeští turisté “Velká louže” je jedním z často navštěvovaných míst. Vápencový útvar je 800 m dlouhý, 200 m široký a až 100 m hluboký. Spousta návštěvníků může do jeho hlubin nahlédnout z ne zcela bezpečných strmých okrajů.

My Vám ji ukážeme ve zcela jiném úhlu. Podíváme se společně až na samotné dno. Navnadili jsme vás? Tak se rezervujte 😊

Prohlédneme si Lomy Mořina, podíváme se do podzemí za proslulým Hagenem a projedeme se po části legendární kladensko-nučické dráhy.

Motoráček je připraven a těší se na Vás! Neváhejte a objednávejte své místenky.

Popis akce:

Podle termínu akce je odjezd z kladenského nádraží nebo pražského železničního nádraží Smíchov. Společně projedeme tratí, která je dnes běžně používaná pouze na přepravu vápence. Ze srdce lomů Mořina se vydáme stezkou na dno lomu Velká Amerika. Přes těžkotonážní, pro běžnou veřejnost zcela zavřená, vrata. Po prohlídce Velké Ameriky se přesuneme k prohlídce podzemích štol a půjdeme za proslulým Hagenem. Mezi prohlídkami proběhne přestávka na občerstvení.

Celková časová náročnost v lomu Mořina cca 3 – 4 hodiny.

Co sebou:

  • Pohodlná obuv – nejlépe turistická.
  • Svačiny sebou!
  • V motoráčku bude otevřen mini bar s možností zakoupit nápoje (káva, čaj, nealko – voda, juice, alko – víno, pivo)

Tato akce není vhodná pro rodiny s kočárky a osoby s omezenou pohyblivostí.